Теория за народните хора

Създайте нова тема   Напишете отговор    Horo.bg Форуми Форуми // Стил и характер на българските народни танци
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
bulgarka31

МнениеПуснато на: Пон Яну 30, 2012 4:44 pm    Заглавие: Теория за народните хора Отговорете с цитат
Здравйте, нова съм на този форум и имам няколко въпроса. Ако някой може да ми отговори, ще бъда много доволна.
Има ли някъде нещо като наручник, тип клип или видео където се показват как се правят основните елементи на хората и на ръчениците? Говора за косички, спусъчета, чукчета и тн ?
Може ли някой най накратко, да обясни как се играят хората от всяка една етнографска област ? Тоест например, от шопската - те се играят наперено, те са бързи с високо повдигнати колене, има подскачане...Говоря просто наизуст, тъй като не зная дали е така.
Или хората от пиринска област се игаят бавно, наперено, ниско, няма подскачане и тн...

Ще ми бъде мног приятно ако има и видеа с уроци на основните хора, тъй като искам да науча повечето от тях, а нямам възможност да посещавам курсове.
Играя теоритично само самоковското хоро, дайчовото, елениното, гръцкото, арап, малишевско, куловско и граовското хоро, но бих искала да ги осъвършенствам, а и да науча и други.

Благодаря ви предварително
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sohar

МнениеПуснато на: Пон Сеп 08, 2014 9:28 am    Заглавие: Re: Nightshift Отговорете с цитат
This is very good post

Създайте нова тема   Напишете отговор    Horo.bg Форуми Форуми // Стил и характер на българските народни танци Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети